CalabriëNieuwsRegio'sVakantie

Ryanair heeft Italiaanse regio’s in de tang

In een wereld die door sommigen wordt gezien als volledig transactioneel, heeft vliegmaatschappij Ryanair veel kaarten in handen. Italiaanse regio’s die het moeten hebben van goede vliegverbindingen en toeristen, hoef je wat dat betreft de bek niet open te breken. De Ierse maatschappij dwingt ze al jarenlang tot allerlei kostenverlagingen, anders worden de vluchten zomaar gestaakt. De daad wordt vervolgens ook bij het woord gevoegd en dat maakt bestuurders vaak zenuwachtig. Bij gebrek aan concurrentie zorgen de lowcost vluchten voor de hoognodige economische impuls en leefbaarheid voor de eigen inwoners.

In het geval van Sardinië had het eilandbestuur besloten een rij aan belastingen op vliegen en vliegtuigen te handhaven, ondanks het verzoek van de Ieren ze los te laten. Nu Ryanair in razend tempo vluchten schrapt en vliegtuigen verplaatst, krabbelt men langzaam terug. De bedoeling was juist om de bereikbaarheid van het eiland te vergroten.

Men belde daarom snel met Ierland met als idee om in ieder geval in het laagseizoen de belastingen te schrappen. Daarvan profiteren vooral bewoners en Sardijnen in het buitenland, die minder gebonden zijn aan het hoogseizoen om te reizen. De kaarten die de eilandbewoners nog wel hebben zetten ze in op de concurrentie. “We staan ​​ open voor voorstellen van andere maatschappijen, die willen bijdragen aan de versterking van de routes van en naar Sardinië”, aldus transportwethouder Barbara Manca.

Ook op Sicilië speelt zich een soortgelijk tafereel af. Deze regio heft 6,5 euro gemeentelijke belasting per passagier, wat tegen het zere been is van de prijsvechter. Ryanair liet weten geen nieuwe en extra vluchten naar het eiland door te voeren voor 2025. Daarentegen investeert het wel sterk in de naastgelegen regio Calabrië.

Van Weeze naar Calabrië

Ryanair heeft Italiaanse regio's in de tang
De landingsbaan van Crotone in Calabrië

De regio’s Calabrië, Abruzzo en Friuli Venezia Giulia, hebben luchthaven- en lokale belastingen al geschrapt. Ryanair reageerde daarop door fors te investeren, bijvoorbeeld in verbindingen met de luchthavens van Crotone en Lamezia Terme in Calabrië. Vanaf Brussel Charleroi kan je nu naar Lamezia Terme vliegen en vanaf het net over de grens gelegen vliegveld van Weeze naar Crotone.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Back to top button