Filmtips: Italiaanse Oscars

De Italiaanse cinema kent een rijke geschiedenis en daar horen prestigieuze prijzen bij. Premi David di Donatello heten de tegenhangers van de Amerikaanse Oscars. Onlangs werden ze alweer voor de 60e keer uitgereikt.

Beste film werd Perfetti Sconosciuti van regisseur Paolo Genovese maar onthoud ook de pittige film Lo Chiamavano Jeeg Robot goed want die kreeg maar liefst zeven beeldjes, met name voor het geweldige acteerwerk. De Italiaanse president Sergio Mattarella reikte ook nog oeuvre awards uit aan actrice Gina Lollobrigida en de regisseurs Paolo en Vittorio Taviani voor hun verdiensten voor
de Italiaanse film. Deze twee broers op leeftijd, dik in de tachtig inmiddels (!), hadden een paar jaar geleden nog groot internationaal succes met Cesare Deve Morire en maken nog steeds nieuwe
films.
We hopen altijd weer dat we de winnaars ook op de Nederlandse grote doeken kunnen gaan zien maar wat dacht je van een middagje Italiaanse bios deze zomer?! Heerlijk een paar uur afkoelen
in de airco tijdens zo’n zinderend hete Italiaanse zomerdag!

Bekijk de trailer van Perfetti Sconosciuti
Bekijk de trailer van Lo Chiamavano Jeeg Robot

PREMI-PRIJZEN-FILMS-ITALIE

Nominaties en winnaars Premi David di Donatello 2016

Beste Film

FUOCOAMMARE, regie: Gianfranco ROSI
IL RACCONTO DEI RACCONTI – TALE OF TALES, regie: Matteo GARRONE
NON ESSERE CATTIVO, regie: Claudio CALIGARI
WINNAAR: PERFETTI SCONOSCIUTI, regie: Paolo GENOVESE
YOUTH – LA GIOVINEZZA, regie: Paolo SORRENTINO

Beste regie

Gianfranco ROSI,   film: FUOCOAMMARE
WINNAAR: Matteo GARRONE,  film: IL RACCONTO DEI RACCONTI – TALE OF TALES
Claudio CALIGARI,  film: NON ESSERE CATTIVO
Paolo GENOVESE,  film: PERFETTI SCONOSCIUTI
Paolo SORRENTINO,  film: YOUTH – LA GIOVINEZZA

Beste jonge regisseur

Carlo LAVAGNA,  film: ARIANNA
Adriano VALERIO,  film: BANAT – IL VIAGGIO
Piero MESSINA,  film: L’ATTESA
WINNAAR: Gabriele MAINETTI,  film: LO CHIAMAVANO JEEG ROBOT
Francesco MICCICHE’ – Fabio BONIFACCI,  film: LORO CHI?
Alberto CAVIGLIA,  film: PECORE IN ERBA

Beste scenario

Edoardo ALBINATI – Ugo CHITI – Matteo GARRONE – Massimo GAUDIOSO,  film: IL RACCONTO DEI RACCONTI – TALE OF TALES
Nicola GUAGLIANONE – MENOTTI,  film: LO CHIAMAVANO JEEG ROBOT
Claudio CALIGARI – Giordano MEACCI – Francesca SERAFINI,  film: NON ESSERE CATTIVO
WINNAAR: Filippo BOLOGNA – Paolo COSTELLA Paolo GENOVESE – Paola MAMMINI – Rolando RAVELLO,  film: PERFETTI SCONOSCIUTI
Paolo SORRENTINO,  film: YOUTH – LA GIOVINEZZA
Nicola GIULIANO – Francesca CIMA – Carlotta CALORI per INDIGO Film

Beste actrice

Àstrid BERGÈS-FRISBEY,  film: ALASKA
Paola CORTELLESI,  film: GLI ULTIMI SARANNO ULTIMI
Sabrina FERILLI,  film: IO E LEI
Juliette BINOCHE,  film: L’ATTESA
WINNAAR: Ilenia PASTORELLI,  film: LO CHIAMAVANO JEEG ROBOT
Valeria GOLINO,  film: PER AMOR VOSTRO
Anna FOGLIETTA,  film: PERFETTI SCONOSCIUTI

Beste acteur

WINNAAR: Claudio SANTAMARIA,  film: LO CHIAMAVANO JEEG ROBOT
Alessandro BORGHI,  film: NON ESSERE CATTIVO
Luca MARINELLI,  film: NON ESSERE CATTIVO
Marco GIALLINI,  film: PERFETTI SCONOSCIUTI
Valerio MASTANDREA,  film: PERFETTI SCONOSCIUTI

Beste vrouwelijke bijrol

Piera DEGLI ESPOSTI,  film: ASSOLO
WINNAAR: Antonia TRUPPO,  film: LO CHIAMAVANO JEEG ROBOT
Elisabetta DE VITO,  film: NON ESSERE CATTIVO
Sonia BERGAMASCO,  film: QUO VADO?
Claudia CARDINALE,  film: ULTIMA FERMATA

Beste mannelijke bijrol

Valerio BINASCO,  film: ALASKA
Fabrizio BENTIVOGLIO,  film: GLI ULTIMI SARANNO ULTIMI
Giuseppe BATTISTON,  film: LA FELICITA’ E’ UN SISTEMA COMPLESSO
WINNAAR: Luca MARINELLI,  film: LO CHIAMAVANO JEEG ROBOT
Alessandro BORGHI,  film: SUBURRA

Beste muziek

Alexandre DESPLAT,  film: IL RACCONTO DEI RACCONTI – TALE OF TALES
Ennio MORRICONE,  film: LA CORRISPONDENZA
Michele BRAGA – Gabriele MAINETTI,  film: LO CHIAMAVANO JEEG ROBOT
Paolo VIVALDI – con la collaborazione di Alessandro SARTINI,  film: NON ESSERE CATTIVO
WINNAAR: David LANG,  film: YOUTH

 

Reageer

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd Required fields are marked *

*